ÜRÜN GARANTİ ve İADE POLİTİKASI


ÜRÜN İADE SÜRECİ ve ŞARTLARI

 

TEMALU’dan satın aldığınız ürünü hiçbir gerekçe belirtmeden ve kargo ücreti ödemeden, kargodan teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

Satın alınan ürünün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 14 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa veya 14 günlük yasal süre aşılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz.

Ürünü kargodan teslim almadan önce mutlaka kontrol ediniz. Kargo firması tarafından sunulan hatalı veya deforme olmuş ürünü teslim almayınız ve kargo personelinden söz konusu hasar ile ilgili tutanak tutulmasını talep ediniz.

Satın aldığınız ürünü, iade etmek veya değiştirmek üzere TEMALU’ya gönderirken ürünün orijinal kutusunun zarar görmemiş olduğuna, ürüne ait tüm parçaların kutunun içerisinde olduğuna, ürün ile birlikte gönderilen tüm promosyon ve hediyelerin, ürünün orijinal ekipmanlarının ve ürün faturasının kargo kutusuna eklendiğine emin olun. Kurumsal satışlarda, iade talebinin kabul edilebilmesi için ürün ile birlikte iade faturasının da gönderilmesi şarttır.

Aşağıdaki ürünlerde iade ve değişim hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır: 

-Taşınabilir Bilgisayar
-Her türlü yazılım ve programlar 
-DVD, VCD, CD ve kasetler 
-Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri
-Hür türlü kozmetik ürünleri 
-Telefon kontör siparişleri

-Her türlü Yapı Kimyasalları ve İzolasyon malzemeleri

-Kilit, barel ve hidrolik grubu ürünleri

-Kepenk ve panjur grubu elektronik veya otomatik ürünleri
-El aletleri, elektronik ürünler, kesme taşları, tabancalar

-Cam Kapı aksesuar takımları

 

Ürün iadesi veya ürün değişimi yapmak istediğinizde ve eksik ürün veya yanlış ürün gönderimi gibi durumlar yaşadığınızda, ürünü kargoya teslim ettikten sonra, ilgili ürünün sipariş numarasını ve kargo numarasını [email protected] adresine göndermenizi rica ederiz. Bu işlem, ürününüzün işlem göreceği süreci hızlandıracaktır.

 

Ürününüz iade veya değişim işlemleri için TEMALU’ya ulaştığında, ürün yukarıda belirtilen şartlara göre değerlendirilir. Ürün yeniden satış için uygun durumda ise ve tüm gerekli diğer şartlar sağlanmışsa, ürününüzün iade veya değişim işlemi onaylanır ve bu durum tarafınıza bildirilir. Ürün satın alma işlemi sırasında seçtiğiniz ödeme yöntemine göre paranız 10 gün içerisinde ödenir. Hesabınıza para geçişinin gerçekleşmesi, bankalara göre değişiklik gösterebilir.

 

Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak Mesafeli Satış Sözleşmesi ve 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

 

 

ÜRÜN GARANTİSİ

 

TEMALU’dan satın aldığınız tüm ürünlerin garantisi, aksi belirtilmedikçe, üretici/ ithalatçı firmalar tarafından sağlanmaktadır.  Ürün ile ilgili teknik destek ve satış sonrası hizmetler, ilgili üretici/ ithalatçı firma tarafından sunulmaktadır, TEMALU’nun böyle bir hizmeti bulunmamaktadır. Ürününüz ile ilgili böyle bir desteğe ihtiyaç duymanız durumunda ürün garanti belgesinde veya kullanım kılavuzunda bulunan numaraları arayabilirsiniz. Ürününüzün garanti kapsamından çıkmaması için, arıza durumunda yetkili servis dışında hiçbir servise ürünü götürmemenizi, ürünü kullanım kılavuzuna uygun bir şekilde kullanmanızı, ürün ile ilgili tüm sorunlarınızı üretici/ithalatçı firmayla görüşmenizi tavsiye ederiz.

 

TEMALU’dan satın aldığınız ürün ile ilgili tüm işlemler Mesafeli Satış Sözleşmesi ve 6502 sayılı tüketicinin korunması konulu kanunda bulunan maddeye göre belirlenmiştir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı